Годування свиней на відгодівлі

Це заключний процес виробництва свинини. Найбільша кількість корму споживається в цей період найбільш інтенсивного росту. Якщо в попередні періоди життя харчування носило більш фізіологічний характер, то на відгодівлі виходять вперед економічні характеристики харчування. Раціон оптимізується не тільки для задоволення фізіологічних потреб тварин, а й для скорочення собівартості отриманих приростів.

Цілі відгодівлі:
  • отримання максимального приросту при найменшій витраті кормів;
  • вік досягнення 100 кг маси тіла - не більше 165 днів;
  • конверсія корму - 2,6-2,7 кг на 1 кг приросту маси тіла.

Найчастіше використовуються два періоди відгодівлі:
початковий період (перша фаза) - від постановки на відгодівлю, при масі тіла 25-35 кг і до досягнення маси 75 кг;
заключний період (друга фаза) - починаючи з живої маси свиней 75 кг і до досягнення ваги 100-110 кг.

Годування досхочу. У раціоні особлива увага надається вмісту високого рівня амінокислот для повної реалізації генетичного потенціалу. Інтенсивність росту свиней забезпечується вітамінами і мінеральними речовинами, особливо вітамінами групи В, адже їх вміст в рослинних кормах і синтез в товстому кишечнику недостатні для потреб тварини.

Рекомендації при першій фазі відгодівлі: звести до мінімуму втрати при постановці на відгодівлю; забезпечити середньодобовий приріст 700-800 г; забезпечити високу м’ясність;
забезпечити конверсію корму 2,5-2,6 кг.

При другій фазі відгодівлі рівень відкладення білків у м'язовій тканині знижується і підвищується рівень відкладення жиру. Комбікорм може мати більш низький рівень протеїну, але він повинен мати оптимальний баланс амінокислот.

Однією з особливостей харчування свиней є те, що якість м'яса, жиру і вітамінна цінність свинини в цілому повністю визначаються рівнем годування.

Підприємство ТОВ «КЗ «Константа»» виробляє комбікорми для всіх видів птиці та свиней. В Асоціацію «АСД» входять власні вінокомплекси Французької та Датської селекцій, що займаються розведенням, вирощуванням та відгодівлею свиней. Підприємство має великий досвід роботи в галузі свинарства.

Повернутися назад