Стратегія годівлі свиноматок і свиней


Потреби в енергії, лізині, мінералах і вітамінах сьогодні відомі. Режими годування можна розробити таким чином, щоб враховувалися індивідуальні потреби тварин на кожній стадії їх репродуктивного циклу та при кожному типі виробничої системи. Це особливо важливо для сучасних високопродуктивних свиноматок, де метою є підтримання гарної вгодованості протягом усього репродуктивного періоду. Необхідно створити достатні резерви в організмі свиней при першому сервісі таким чином, щоб залишалися резерви, як, наприклад, під час лактації і/або при високій температурі навколишнього середовища.

Під час поросності свиноматки слід брати до уваги масу тіла і вгодованість, умови і систему утримання. Варто приділити увагу створенню раціонів із високим вмістом клітковини, які вгодовуються за апетитом, підтримують здоровий стан організму.

Під час лактації метою є максимальне споживання корму для досягнення молочного потенціалу свиноматки без використання резервів організму. Тому температура в приміщеннях для опоросу не повинна бути високою, крім того, свиноматкам слід забезпечити достатню кількість свіжої води.

Після відлучення свиноматкам слід згодовувати велику кількість раціону для лактації, для забезпечення швидкого повернення в охоту і досягнення максимального розміру посліду.

Стратегія годування з використанням 3-5 видів раціонів найкраще враховує потреби в поживних речовинах сучасних свиноматок, допомагає оптимізувати продуктивність як свиней, так і їх дитинчат.

У ситуаціях, коли споживання корму свиноматкою в період лактації низьке, необхідно використовувати раціони з високим вмістом енергії, протеїну і лізину. Використання окремих раціонів під час супоросності і лактації найкраще задовольняє потреби свиноматки на кожній стадії репродуктивного циклу.

Згодовування одного раціону в ці періоди тільки порушує процеси при надмірній кількості поживних речовин в період поросності і їх нестачі під час лактації.

Проста практична стратегія, яка найкраще задовольняє потреби свиноматки на всіх стадіях поросності і лактації, показана на рисунку 1. Дози дачі корму показані для свиней в період першого опоросу – споживання корму під час супоросності, таким чином, слід збільшити на 0,2-0,3 кг/день на кожний наступний опорос, в залежності від вгодованості свиноматки.

ris1.png

Повернутися назад